AKCE ŠKOLYZDE MŮŽETE NAHLÉDNOUT DO HISTORIE AKCÍ ŠKOLY

 • AKCE ŠKOLY VE ŠKOLNÍM ROCE 2009/2010

 • AKCE ŠKOLY VE ŠKOLNÍM ROCE 2008/2009

 • AKCE ŠKOLY VE ŠKOLNÍM ROCE 2007/2008

 • AKCE ŠKOLY V LETECH 2005 - 2007

Akce školy ve školním roce 2012/2013Mikuláš

Uplynula dlouhá doba a znovu po roce přišel čas čertů, andělů a Mikuláše, a to i u nás na Základní škole M. Pujmanové v Havířově., kde jednu takovou ,,partičku“ máme. V čele s vysokým Mikulášem prošli čertice i andělé všechny třídy na 1. stupni, kde si poslechli písničky, které děti s chutí zazpívaly. Ani letos si čerti neodnesli žádného zlobivce. Ještěže máme tak hodné anděly, kteří se za ty zlobivé děti přimlouvali. Jak tomu bývá, všechny děti dostaly sladkou odměnu a ty s nějakými hříšky snad i trochu rozumu. To si Mikuláš ověří zase v příštím roce. Veronika Krejčí, 9.A

 
Drakiáda

Dne 9. 11. 2012 se na školním hřišti konala Drakiáda. Členové školního parlamentu pozvali žáky i rodiče naší školy, aby si společně zasoutěžili o to, který drak se dostane nejvýše. I když nám počasí nepřálo a vítr nefoukal, podařilo se všem drakům alespoň na chvíli vzlétnout. Děkujeme parlamentu za organizaci a rodičům a dětem, že to nevzdali a přišli.

 


HALLOWEEN

Dne 31. 10., tedy na Halloween, se naší školou prohnal strašidelný průvod. Sešlo se nevídané množství strašidel hrůzostrašných i těch roztomilých a tyto bytosti ovládly na celou jednu hodinu školu. Ozývaly se zvuky nahánějící strach, ale i hudba z pohádek. Statečné děti kreslily obrázky s pohádkovými motivy a našich strašidel se nebály. Vyhodnotili jsme také nejlepší masky a ze strašidýlek se stali opět poslušní žáčci. Akce se nám moc líbila a už se těšíme na příští strašidelný sraz.

 Den mobility

21. září 2012 se žáci Základní školy Marie Pujmanové v Havířově - Šumbarku probudili do příjemného rána. Jednak svítilo sluníčko, jednak nemuseli do školy. Účastnili se totiž městských oslav Dne mobility. Žáci prvního stupně se na dopravním hřišti seznámili s pravidly silničního provozu a vyzkoušeli si, jak se bezpečně pohybovat po silnici. Někteří navštívili Magistrát města Havířova, kde pro ně měli připravený program. Aby viděli, proč je důležité chránit ovzduší, podívali se i do sběrného dvora.


Žáci druhého stupně pojali program aktivněji a zapojili se do Běhu naděje, který letos vedl po Nábřeží a kolem meandrů řeky Lučiny. Malí i větší závodníci běželi s větrem o závod a soutěžili i ti, kteří si trasu původně chtěli jen projít. Po doběhnutí do cíle se mohli osvěžit minerálkou a pobavit se při divadelním představení pod širým nebem, zhlédnout ukázku bojových umění, zasoutěžit si o pěkné ceny, seznámit se s prací policie a hasičů a odvážlivci mohli zdolat i horolezeckou stěnu.


Den se prostě vydařil, děti byly nadšené a počasí jako na objednávku.


DEN BEZ AUT

 
Akce školy ve školním roce 2011/2012

AKCE ŠKOLYPrázdninový týdenní program

V termínu od 9. do 13. 7. 2012 se uskutečnil již druhý ročník programu volnočasových aktivit pod vedením školní psycholožky, kterého se zúčastnilo 12 dětí naší školy. Hned v pondělí jsme se vydali na cestu za pokladem, od kterého nás dělilo získání a rozluštění 5 indicií. Byl to zapeklitý úkol. Během dne pro nás byl nachystaný pestrý program plný her, výletů do okolí, opékání špekáčků i poznávání přírody a orientace v ní. Nejšikovnější z nás vždy dostal indicii, k jejímuž přečtení jsme se museli nejdříve naučit, jak se luští šifry a čte Morseova abeceda. Odměnou za naše snažení bylo páteční nalezení pokladu, ze kterého jsme si odnesli něco k snědku i něco na památku. Co je však důležitější, získali jsme pár nových kamarádů a nemuseli jsme se nudit doma třeba u televize.

    

LEGENDA V + W

Co znamená označení V +W, víte ? Nevíte?

My jsme se to ve škole dověděli v hodinách Českého jazyka a nyní i díky dvojice herců, kteří nám vysvětlili i pojem "forbína" a protáhli nás historií Osvobozeného divadla.

 NA VÝLETĚ.

Výlet do Tater

Koncem května se žáci naší školy zúčastnili výletu do Vysokých Tater. Program byl sice náročný, ale přálo nám počasí a všichni se už dlouho předem na výlet těšili. Vyjeli jsme vlakem z Havířova v brzkých ranních hodinách. Již ve vlaku jsme začali konzumovat bohaté svačiny od maminek. Pan průvodce, který nás celý den doprovázel, nás seznámil s programem a vyprávěl zážitky ze svých putování po celém světě. Po příjezdu do Popradu jsme se vydali elektrickým vláčkem do Tatranské Lomnice a vyjeli kabinovou lanovkou na Skalnaté pleso, to byl pro nás velký zážitek a někteří museli překonat strach z výšek. Uvítaly nás zasněžené vrcholky hor a pleso s nádherně tyrkysově zbarvenou vodou. Po prohlídce okolí a po občerstvení jsme se vydali na dvouhodinový sestup po turistické magistrále až na Hrebienok . Cestou jsme pozorovali nádhernou přírodu, chráněné rostliny, vodopády a dokonce jsme se setkali s liškou. Z Hrebienku jsme se vydali do Starého Smokovce moderní pozemní lanovkou a poté elektrickým vláčkem do Popradu, stále obklopeni nádhernou přírodou a vrcholky Tater. Večer jsme dorazili vlakem do Havířova, plní zážitků a příjemně unavení. Výlet byl prostě skvělý.

Žáci a vyučující ZŠ M. Pujmanové, Havířov - Šumbark

 DRUHÁCI NA VÝLETĚ.

16. 5. 2012 podnikli žáci 2.A a 2.B výlet na Hukvaldy. Děti si s nadšením prohlédly zříceninu hradu , prošmejdily všechna jeho zákoutí a ve své bujné fantazii si představovaly, jak hrad vypadal v dávné minulosti. I v hradní oboře prožily děti krásné zážitky. Nadšeně počítaly daňky a muflony, prolézaly duté kmeny vzácných stromů, šplhaly po nádherných, bohatých kořenech urostlých buků a kochaly se nádherou rozkvetlých kaštanů. U památníčku lišky Bystroušky si žáci poslechli vyprávění paní učitelky a někteří poprvé slyšeli jméno Leoše Janáčka. Domů se všichni vraceli se spoustou nádherných a nezapomenutelných zážitků a nikomu nevadilo poněkud chladné květnové počasí.

 

DEN ZEMĚ - 27. 4. 2012

Tradiční je účast žáků naší školy na městské akci ke Dni Země.

 

HLEDÁ SE HVĚZDA PUJMANKY

V pátek 20.4. se konal na naší škole již III. ročník velmi oblíbené soutěže Hledá se hvězda Pujmanky. Porota měla nelehký úkol. Z deseti vystupujících čísel musela vybrat pouze jedno vítězné. Vystoupení proběhlo celkem dvakrát. Nejdříve jej zhlédli žáci I., poté žáci II. stupně. Porota složená ze všech učitelů I. stupně zvolila hned tři hvězdy Pujmanky, a to RADIMA VALACHA, NIKOL KOŽUSZNIKOVOU A VERČU KLUZOVOU z 5.A. Tito tři výherci se představili ve společném tanečním čísle, které bralo dech.

Na II. stupni zasedli do poroty zástupci jednotlivých tříd. Hvězdou Pujmanky se stala DOMINIKA UHERKOVÁ z 8.B, která zazpívala sdceryvnou píseň Set fire to the rain od britské zpěvačky Adele. Všichni účinkující byli úžasní. Gratulujeme nejen výhercům, ale také všem, kteří se této soutěžě zúčastnili. V neposlední řadě musíme pochválit moderátory celé show, Nikolase Siváka a Michala Obluka z 9.B. Byli opravdovými „profíky“. Sečteno a podtrženo, máme za sebou další svělou akci, na kterou se jen tak nezapomene. 
Ekosoutěž ke Dni Země

Žáci 9. tříd se zapojili do soutěže pořádané Magistrátem města Havířova ke Dni Země. V 1. kole museli odpovědět na kvízové otázky a v praktické části vyrobit ekologo . Otázky byly záludné, ale doufáme, že jsme odpověděli správně a postoupíme do dalšího kola. Logo se nám moc povedlo, co myslíte?


DEN ZEMĚ - SOUTĚŽ

APRÍLOVÝ DEN


V pátek 30. 3. 2012 se naší škole konal oblíbený Aprílový den, tentokrát s podtitulem Den kloboukový. Mohli jsme oficiálně porušit školní řád a po celý den se pohybovat ve škole v originální pokrývce hlavy. Potěšilo nás, že se zapojilo mnoho spolužáků a také někteří vyučující, vedení školy a pan školník. Odborná porota ocenila nejlepší modely a třídy s největším počtem zapojených žáků. Tento výjimečný den se nám moc líbil a modely si můžete prohlédnout na fotografiích.

 PROBLEMATIKA LIKVIDACE ODPADU


V pátek 30.03.2012 navštívili žáky 2. a 3. tříd naší školy studenti Střední školy hotelové, obchodní a polygrafické, Český Těšín. Prezentovali zde učební celek "Problematika likvidace odpadů". Pod jejich vedením si žáci zopakovali a procvičili některé znalosti z environmentální výchovy - nutnost třídění odpadu, minimalizaci objemu odpadu, délku rozkladu odpadu v přírodě a z recyklovaného papíru si sami vyrobili pěkný upomínkový předmět. Naši žáci byli pochváleni za mimořádnou aktivitu a úroveň znalostí. J. HrabalováVELIKONOČNÍ JARMARK


I v letošním roce se konal tradiční velikonoční jarmark. Pod vedením paní vychovatelek předvedly děti svou šikovnost a zručnost.

 


MAŠKARNÍ PLES


22. března 2012 proběhl v tělocvičně naší školy maškarní karneval pro žáky 1. stupně. Děti učitelům i přítomným rodičům předvedly nápadité a veselé masky. Nejlepší nápady byly porotou odměněny. Žáci soutěžili na stanovištích po třídách a také se předvedli jako vynikající tanečníci. Každý si domů odnesl malou odměnu. Odpoledne plné hudby, tance a smíchu se nám opravdu vydařilo.

 


PASOVÁNÍ PRVŃÁČKŮ


Ve středu 21.3.2012 byl pro naše nejmenší žáčky - prvňáčky - dnem výjimečným. V Městské knihovně v Havířově - Šumbarku byli pasování na čtenáře. Paní knihovnice pro děti připravili několik čtenářských úkolů, které budoucí nejmladší čtenáři knihovny splnili bez problémů. Pak děti čekal čtenářský slib a pravý nefalšovaný rytíř je pasoval na opravdové čtenáře. Malí čtenáři si odnesli nejen krásný zážitek, ale i průkaz do knihovny a Pamětní listinu. Jako každoročně se tento den opravdu vydařil! K. Minarovičová a D. Skácelová, tř. učitelky 1.B a 1.A

 

KURZY PRVNÍ POMOCI


V průběhu března proběhly na naší škole kurzy první pomoci. Zúčastnili se jich žáci 8. tříd. Dozvěděli jsme se plno důležitých informací, které nám byly podávány zábavným a zajímavým způsobem. Například jsme nevěděli, že pokud bychom zapomněli při srdeční masáži správně stlačovat hrudník, rytmicky nám pomůže píseň Rolničky. Tato pomůcka se všem vštípila do paměti dokonale. Naučili jsme se resuscitovat, ošetřit konkrétní zranění, dát zraněného do stabilizované polohy a mnoho jiných důležitých informací. Kurz byl pro všechny žáky velkým přínosem. Snad se osvědčíme i v praxi. Michaela Nogolová 8.A


BESEDA


Pátek 24. 2. 2012 přinesl žákům 2. a 3. tříd milé překvapení. Navštívil je pán s červenobílou holí a krásným vodícím psem. Byl to hluchoslepý pan Ladislav Holba. Děti pozorně poslouchaly, jaké to je žít se zbytky zraku a sluchu, jak by se k takto postiženým lidem mělo okolí chovat a jakou nenahraditelnou oporou je slepecký pes.Pedro je 6ti letý labrador, bez něhož by jeho pán nemohl vycházet z domu, natož přijet z Ostravy až k nám.Jeho cena je kolem 200 000 Kč, ale jak p. Holba řekl, pro něho je Pedrova cena nevyčíslitelná. Z tohoto setkání si děti i paní učitelky odnesly mnoho pěkných zážitků.

 

VALENTÝNSKÁ DISKOTÉKA


U příležitosti svátku zamilovaných jsme uspořádali Valentýnskou diskotéku pro žáky 2. stupně. Přípravy na akci začaly už týden předem, kdy žáci připravovali výzdobu, samozřejmě se srdíčky. Všichni, kteří měli zájem, se sešli v tělocvičně 21. 2. 2012 a tam si zatancovali a zasoutěžili o malé ceny. Velkou zásluhu na této akci měl i DJ pan Ziemniok, který obstaral hudební zázemí a pouštěl i písničky na přání. Za jeho pomoc velmi děkujeme. Všichni jsme se dobře bavili a těšíme se na další akci.

ŠERMÍŘI


Dne 20.února k nám již tradičné zavítali šermíři se svým programem z oblasti historie rytířské doby.

 

SKOK VYSOKÝ


Dne 16.února se konalo školní kolo ve skoku vysokém, ve kterém nás již tradičné žáci úspěšně reprezentují i v dalších kolech.

 ZÁPIS BUDOUCÍCH PRVŇÁČKŮ


Ve dnech 16. a 17. ledna proběhl zápis budoucích prvňáčků.

 
VÁNOCE


VÁNOCE

Ve čtvrtek 22.12. proběhla na naší škole prezentece na téma - Vánoce. Žáci 4. a 5. tř. se tak mohli dozvědět, proč patří tento svátek k nejvýznamnějším křesťanským svátkům. Kdo to byla sv. Barbora, sv. Lucie, sv. Ondřej. Na závěr nechybělo zpívání koled, soutěž a sladká odměna.

PERNÍČKY


PEČENÍ VÁNOČNÍCH PERNÍČKŮ

20.12. se školní chodbou linula vůně vánočních perníčků, které si upekli a nazdobili žáci 6. tříd. Byla radost je při práci pozorovat.


AKADEMIE


Akademie k 25. výročí

Dvacet pět let je pěkný věk. Přesně tolik roků od chvíle založení oslavila letos ZŠ Marie Pujmanové v Havířově – Šumbarku. V našich končinách je zvykem, že „kulatiny“ je třeba řádně uctít, a tak proběhl 15. prosince 2011 Den otevřených dveří, kdy se brány školy otevřely pro bývalé žáky, učitele i širokou veřejnost. Všichni si mohli prohlédnout, jak škola za dvacet pět let vyrostla do krásy. Vyvrcholením slavnostního dne ovšem byla Akademie, která se konala v KDPB v Havířově. Žáčci, žáci i pedagogové několik měsíců poctivě nacvičovali, aby právě jejich číslo bylo to NEJ. Celá Akademie se nesla ve znamení pohádek. A tak jsme mohli vidět Červenou karkulku se zlým vlkem, trpaslíky, princezny, vodníky, čerty a další pohádkové bytosti. Zazněly také písničky ze známých českých pohádek, které pomohly navodit kouzelnou atmosféru. Celým večerem diváky provázela pohádková babička s nevyčerpatelnou zásobou rýmovaných pohádkových příběhů. Všichni diváci odcházeli ze sálu s dobrou náladou, mnozí zavzpomínali na dětská léta a zapomněli tak na předvánoční shon./další foto na odkazu "škola" - "akademie"/

 
JARMARK


Dne 12. 12. se konal jarmark. Stalo se již tradicí, že v naší škole probíhá vánoční jarmark. Každý, kdo přišel, si mohl zakoupit výrobky našich žáků. Dýchla tak na nás atmosféra Vánoc, na které se již všichni určitě těší.

 


MIKULÁŠ


Dne 5.12. jsme na škole slavili Mikuláše.

Mikuláš spolu s čerty a andílky chodil po třídách. Odměňoval hodné děti a zlobivé káral. Všechny děti předvedly co všechno se už ve škole naučily. I ti nejmenší si zasloužili nadílku od Mikuláše za svou básničku nebo písničku. Ti zlobivější slíbili, že se do příštího roku polepší.
ZÁJEZD DO PRAHY

23. 11.2011 jsme se zúčastnili poznávacího zájezdu do Prahy. Moc jsme se těšili, protože mnozí z nás byli v našem hlavním městě poprvé. Užili jsme si pohodlnou jízdu rychlíkem a v čele s panem průvodcem vyrazili do ulic. Vyjeli jsme lanovkou na Petřín, navštívili bludiště a rozhlednu s výstavou o Járovi Cimmrmanovi, a pak jsme vyrazili procházkou na Pražský hrad. Velkým zážitkem byla slavnostní výměna stráží. Po prohlídce Hradu včetně Starého královského paláce a Chrámu sv. Víta jsme se vydali po starých zámeckých schodech do Starého města. Následovala prohlídka náměstí, Karlova mostu a velký úspěch měl krátký rozchod na Václavském náměstí. Pozdě odpoledne jsme se spoustou zážitků unaveni, ale spokojeni nastupovali do vlaku směr Havířov. Výlet byl prostě super!TOM SAWYER


Dobrodružství Toma Sawyera

Na začátku října navštívili žáci 4., 6. a 7. tříd divadelní představení Dobrodružství Toma Sawyera. Adaptace známého románu Marka Twaina zaujala žákyně 6. A natolik, že si v rámci literárně-dramatické výchovy připravily svou vlastní verzi románu, kterou zdramatizovaly.

Protože byla opravdu povedená, představily ji v pondělí 10.10. žákům 5. tříd. Hlavní představitelky (Iveta Kolínová, Nela Čagánková, Lucie Šostková, Kristýna Čáslavová, Jana Blažková, Karolína Mistatová) předvedly úžasné herecké výkony, za které byly odměněny bouřlivým potleskem. Jak se zdá, máme na škole nové herecké hvězdy….BĚH NADĚJE


Koncem září se tradičně konal Běh naděje, kterého se v centru města účastnila také naše škola.


Týdenní program volnočasových aktivit.

Začátkem letních prázdnin pořádala naše škola pod vedením školní psycholožky Michaely Klusákové týdenní program volnočasových aktivit pro skupinu žáků prvního i druhého stupně.

Program byl sestaven z her seznamovacích, stmelovacích, pohybových, ale také kreativních, logických či rozvíjejících jemnou motoriku. Děti se učily také novým dovednostem a znalostem zaměřených na přírodu a orientaci v ní či zdravovědu. Vedle individuálních soutěží, vytvářely děti často také soutěžní týmy, aby se vyrovnaly věkové i silové rozdíly mezi nimi, ale také rozvíjela schopnost spolupráce a tolerance. Součástí byly 2 výlety, z nichž jeden byl autobusový (MHD).

Pro nepřízeň počasí byla velká část programu realizována v tělocvičně školy, která nám poskytla nejen přístřeší, ale také velký prostor pro naši činnost. Během společně stráveného týdne se nám podařilo vytvořit příjemnou atmosféru a navázat nové sociální vazby a snad i přátelství. Tímto také děkujeme vedení školy, které realizaci programu podpořilo a my tak mohli celý týden bezplatně zažívat nová dobrodružství.

Mgr. Michaela Klusáková, školní psycholožka

Akce školy ve školním roce 2010/2011

AKCE ŠKOLYLETNÍ TURNAJ ŠKOLY


Tradicí naší školy jsou letní turnaje před hlavními prázdninami. Letos se konaly ve dnech 28. - 29. 6., soutěžilo se za příjemného počasí a v prázdninové náladě.

 POŽÁRNÍ CVIČENÍ


Dne 23. 6. 2011 si vyzkoušela naše škola svou připravenost na případný požár v areálu školy. Všichni žáci i učitelé se dostali bezpečně z budovy a sledovali bleskový zásah hasičů na střeše budovy.MALÁ KOPANÁ - TURNAJ ŠKOL


Turnaje v malé kopané se konal dne 15.6. 2011 na ZŠ M. Pujmanové. Družstvo mladších žáků skončilo na 5.místě. Družstvo starších žáků se umístilo na pěkném 3.místě.

 BEZPEČNOST NA LÉTO


Dne 25.května 2011 se na hřišti školy uskutečnila akce Léto bez úrazů, kterou připravilo středisko volného času Asterix. Žáci byli zajímavou formou upozorněni na nebezpečí při letních aktivitách, a jak se jim vyhýbat. Pestré a užitečné dopoledne prožili s kynology, hasiči, městskou i státní policíí, vyzkoušeli si také první pomoc a prokázali svou obratnost na skateboardu. Všichni byli spokojeni a jsou připraveni na léto bez úrazů.

Léto bez úrazu!

„Rychle a zběsile.“ Přesně tak vypadala naše jízda na skateboardu, koloběžce a různých zajímavých věcech.

Zatlouct hřebík? Žádný problém, protože přesně tohle nám ukázali na akci „Léto bez úrazu!“

Poznali jsme nejlepšího přítele člověka, krásné psy, kteří nám předvedli, jak dokážou pomoci těm, kteří to sami nedokážou.

„Pomáhat a chránit“ Heslo našich policistů, kteří nám ukázali, jak pomoci člověku v nebezpečí a také dopravní značky.

155 - lékař je tu hned. Umělé dýchání, ošetření drobných ran a také to, jak se se zachovat, když potkáme slepého člověka.

Velké činy a červené auto. Poznáte naše hasiče? Vysvětlili nám postup při vyhlášení požárního poplachu.

Je důležé, abychom rozpoznali druhy hub a také jedovatých rostlin. Dostali jsme poučení o chování ve volné přírodě.

Na co si dávat pozor a podobně. Zažili jsme pěkný a naučný den..

Děkujeme Veronika a Míša.

Krejčí a Nogolová.

DEN ZEMĚ


Naše škola se 29. 4. 2011 zúčastnila akcí pořádaných ke Dni Země.

 VELIKONOČNÍ PREZENTACE


Děvčata 8.A si připravila prezentaci o velikonocích pro žáky 1. stupně.

 HLEDÁ SE HVĚZDA PUJMANKY


Současný trend v hledání československých hvězd neminul ani naši školu. V úterý 20. 4. 2011 jsme uspořádali soutěž Hledá se hvězda Pujmanky II. Účinkující předvedli výborné výkony ze všech uměleckých oblastí. Zpívalo se, tancovalo, hrálo na housle, kouzlilo. K vidění byla rovněž vtipná divadelní scénka a pantomima. Svou hvězdu zvolili nejdříve učitelé z 1. stupně, posléze zasedli do poroty zástupci z řad žáků 2. stupně. Hvězdami Pujmanky se pro letošní rok stali žáci 5. B, a to LUCKA HÁJKOVÁ s úžasným břišním tancem a houslový virtuos VAŠEK REICHENBACH. Oběma moc gratulujeme.

 VELIKONOCE A ŠKOLNÍ JARMARK


Pokud jste nenavštívili školní velikonoční jarmark, tak jste udělali chybu. Výrobky dětí byly pěkným doplňkem velikonoční výzdoby.VELIKONOCE VE VESTIBULU ŠKOLY


Výstava velikonočních ozdob ve vestibulu školy.
1. DUBEN


Aprílový den na ZŠ Pujmanové

Se zpestřením výuky na aprílový den přišli i žáci naší školy. Dohodli se, že v tento den se všichni obléknou domodra a přijdou v co možná „nejšílenějším účesu“. Tentokrát nezklamali ani učitelé! Zvlášť jsme hodnotili pana učitele Lukašíka, který neváhal nazout na nohy i modré háčkované bačkory. Tento den proběhl tak trochu naruby. První hodinu zasedli učitelé do lavic coby hodní žáci a vybraní žáci si to zkusili za katedrou. Předem si hodinu museli řádně připravit a to zase taková legrace nebyla. Celý den se nesl v radostném duchu a žáci si ho hezky užili.

Kateřina Phamová a Johana Jelínková

žákyně 9. A

 PRAHA - KALICH


25.3.2011 - Paní učitelka I.Plačková spolu s žáky 7.,8. a 9. tříd podnikla akci v Praze. Náš cíl? Vidět naposledy hraný muzikál "Johanka z Arku" v divadle Kalich. Mohli jsme zde vidět vítěze X-faktoru Jiřího Zonygu nebo Ondřeje Rumla a Lucii Šoralovou. To však není vše. Navštívili jsme Václavské náměstí i Hradčany s katedrálou sv. Víta, Karlův most a další památky. Nezapomněli jsme také na jídlo a naše klasiky jako McDonalds a KFC nebo asijskou restaurace. Noc byla ještě mladá a my pořádně vyčerpaní. Akce byla vydařená. Děkujeme a těšíme se na další návštěvu Prahy.

 AKCE SRPŠ VE ŠKOLE : KARNEVAL A SPINKÁNÍ


Dne 18. 2. se uskutečnila akce SRPŠ ve škole. Nejprve se děti předvedly v krásných maskách a užily si veselého reje masek, pak se večer uložily ke školnímu spinkání.

 
LAŤKA - ŠKOLNÍ KOLO

Dne 11. 2. se uskutečnilo školní kolo ve skoku vysokém mladších i starších žáků. Vítězem v kategorii mladších žáků se stal M. Holub a K. Kunčická, v kategorii starších žáků J. Harych a L. Dvořáková. Žáci, kteří zvítězili ve svých kategoriích, budou naši školu reprezentovat v úterý 15. 2. v městském kole. Přejeme jim úspěch.

 ZÁPIS BUDOUCÍCH PRVŇÁČKŮ

Ve dnech 7. a 8. 2. 2011 se konal zápis budoucích prvňáčků. Celkem se dostavilo 51 dětí se svými zákonnými zástupci."

 LYŽAŘSKÝ VÝCVIK

Na začátku kalendářního roku se zúčastnili žáci 7. a 8. ročníku lyžařského výcviku.

 

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

Tradičně škola pořádá Den otevřených dveří, který byl pestrý a zakončil jej vánoční koncert. Hosté si mohli prohlédnout školu a technické novinky ve třídách, mohli si vyzkoušet práci na interaktivních tabulích a projít si všechny odborné učebny. Ve vestibulu byla tradiční výstavka prací žáků z hodin výtvarné a pracovní čínnosti.


Den otevřených dveří.

Dne 6. 12. 2010 proběhl na ZŠ Pujmanové v Havířově – Šumbarku dlouho očekávaný a připravovaný Den otevřených dveří. Všichni - žáci, učitelé i ostatní zaměstnanci – se těšili, jak se před návštěvníky pochlubí školou, nově vybavenou moderní technikou, a také výsledky své práce, umu a tvořivosti. Dveře školní budovy se pro širokou veřejnost otevřely přesně v 9 hodin. Ve vestibulu dýchla na návštěvníky pravá vánoční atmosféra, neboť v něm byl nainstalován betlém v životní velikosti, který spolu s žáky zhotovily paní učitelky z prvního stupně. Zájemci o prohlídku školy si samozřejmě mohli prohlédnout celou školní budovu, dokonce se mohli podívat i do vyučování, byla pro ně totiž připravena ukázková hodina. V odpoledních hodinách si v odborných učebnách mohli sami vyzkoušet práci s moderní technikou, např. s interaktivními tabulemi. Návštěvníků přišlo mnoho, přivítali jsme i delegaci z Krajského úřadu, vedenou PaedDr. Liborem Lenčem , a také paní Gelnarovou s panem Almášem z Magistrátu města Havířova. Sváteční den byl ukončen Vánočním koncertem, po kterém všichni ve slavnostní náladě opouštěli budovu školy.

Pro tisk připravila p. uč. Mgr. R. Švábiková.

 
MOTIVAČNÍ PROGRAM - NA ROVINU

Ve středu 1. 12. se zúčastnili žáci 2. stupně motivačního pořadu s názvem "Na rovinu."

 


AFRIKA

Dne 26.10. zavítaly na naši školu "bubínky" z Afriky. Žáci viděli film o Africe, zkusili si zahrát rytmická cvičení na bubínky a tancovali místní tance.

 


ŠERMÍŘI - STARODÁVNÝ ŘÍM

Dne 23. 9. přijela do naší škola známá skupina šermířů - tentokrát předvedli dějiny Říma.

 


ADAPTAČNÍ POBYT ŽÁKŮ

Ve dnech 13.- 17. 9. byly třídy 6.A a 7.B na adaptačním pobytu na Ostravici v hotelu Liptov.