Školní psycholožka

Vážení rodiče, žáci, učitelé

jmenuji se Michaela Chlebounová a od ledna 2017 působím na ZŠ Pujmanové jako školní psycholožka. Společně se pokusíme najít řešení pro Váš problém nebo odhalit příčinu Vašich nesnází.

Děti se ke školní psycholožce mohou dostávat na vlastní přání, na doporučení učitelů nebo na žádost rodičů. Na začátku školní docházky dostávají rodiče k podpisu generální písemný souhlas rodičů s činností školní psycholožky. K individuální systematické práci s dítětem, ke skupinové dlouhodobé práci nebo k psychodiagnostice je nutný individuální písemný souhlas rodičů či zákonných zástupců. Tento souhlas rodiče podepisují až v případě, že vznikne potřeba systematické práce s dítětem. Školní psycholožka se řídí etickými normami své profese a je vázána mlčenlivostí.

Kdy se na mě můžete obrátit?

• Žáci

• Když Vám někdo ubližuje;

• Když Vás něco trápí;

• Když Vám nejde učení, tak jak byste chtěli;

• Když máte pocit, že se k vám někdo ve škole nechová tak, jak by měl (spolužáci, učitelé, ostatní zaměstnanci školy…);

• Když máte potíže s ostatními dětmi a nevíte, jak situaci vyřešit;

• Když máte problémy s chováním nebo dodržováním školního řádu;

• Když potřebujete poradit s výběrem střední školy;

• Když si potřebujete jen tak popovídat.

• Rodiče

• Když má Vaše dítě potíže ve škole;

• Když potřebujete poradit a pomoci při řešení výchovných nebo osobnostních problémů Vašeho dítěte;

• Když máte podezření, že Vašemu dítěti někdo ubližuje;

• Když se ve Vaší rodině dějí velké změny nebo se řeší problémy, se kterými si Vaše dítě nemusí umět poradit;

• Když potřebujete poradit jak správně pomáhat Vašemu dítěti s domácí přípravou;

• Když u Vašeho dítěte došlo k náhlé změně (v chování, prožívání, výkonnosti…).

• Pedagogové:

• Když potřebujete poradit s řešením výukových nebo výchovných problémů žáků;

• Když potřebujete poradit při řešení vztahových potíží žáků a zjistit aktuální klima třídy;

• Když potřebujete zlepšit atmosféru ve Vaší třídě;

• Když potřebujete pomoci při řešení potíží dětí ve spolupráci s rodiči;

• Když potřebujete najít klidné místo a chvíli si oddechnout.

Jsem tady pro Vás. Michaela Chlebounová

--

Schůzku je možné si domluvit na telefonním čísle 596831005, elektronicky na adrese

michaela.chlebounova@zs-pujmanove-havirov.cz.

V případě mé nepřítomnosti v kanceláři prosím o opakovaný telefonický kontakt.